فیلم آموزشی دوره لینوکس Lpic 1 به زبان فارسی

دوره لینوکس linux مقدماتی Lpic1

فیلم آموزشی دوره لینوکسLpic 1به زبان فارسیرا رایگان در اختیار کاربران عزیز سایت آغازه می کنیم. ایندوره آموزش تصویری لینوکسشما را برای شرکت در آزمون ۱۰۱ و آزمون ۱۰۲ لینوکس ال پی ای ۱ آماده می سازد. لینوکس یک سیستم عامل متن باز و مبتنی بر شبیه یونیکس می باشد که امروزه در سوپر کامپیوتر ها و سرور ها دارای محبوبیت بسیاری می باشد. قدم نهادن در دنیای لینوکس سپری کردندوره یLpic1می باشد. موسسات بسیاری در ایران دوره های برگزاری بسیاری را برای آمادگی در آزمون لینوکس برگزار می کنند شاید به جرات بتوان گفت که این مجموعه کاملترین دوره لینوکس میباشد که در هیچ موسسه آموزشی نمی توان یافت. در ادامه توضیحات مختصری در بارهدوره لینوکس مقدماتیLpic1و سر فصل های این دوره ی آموزشی عنوان شده است. مدرس این دوره توسط جادی میرمیرانی ارائه شده است. جادی از راهبران توزیع محبوب اوبونتو در ایران بوده و تجربه ای طولانی در مدیریت سیستم های یونیکس و لینوکس داشته. کتاب زندگی نویسنده لینوکس یعنی لینوس توروالدز را با عنوان <<فقط برای تفریح>> به فارسی ترجمه کرده است. انتظار می رود تنها با دیدن ویدیوهای ارائه شده در این دوره و مرور جزیی متن های مرتبط، دانشجویان بتوانند در آزمون رسمی LPIC1 کد ۱۰۲ شرکت کرده و در آن پذیرفته شوند.

قابل توجه کاربران عزیز: استفاده تجاری از این مجموعه مجاز نمی باشد

عنوان:فیلم آموزشی دوره لینوکس Lpic 1

زبان آموزش :فارسی

حجم فایل:۳٫۶ گیگابایت

کلمات کلیدی:آموزش فارسی الپیک,آموزش لینوکس, آموزش ویدئویی, جادی،, آموزش رایگان لینوکس, آموزش تصویری لینوکس مقدماتی, آموزش تصویری لینوکس, آموزشی دوره لینوکس Lpic1

در سال ۱۹۹۹ سازمان به نام <<انستیتوی تخصصی لینوکس>> یا <> تاسیس شد تا به این مشکلات پایان دهد. این موسسه کانادایی شعبه هایی در سراسر دنیا از جمله ایران تاسیس کرد تا روند امتحان را برای ساکنان کشورهای مختلف ساده کند و همزمان با معرفی امتحان های متنوع در سطح های مختلف، به علاقمندان و متخصصان لینوکس فرصت داد تا با گذراندن دوره ها و شرکت در امتحان ها و دریافت مدارک تخصصی، مهارت خود در حوزه های مورد ادعا را ثابت کنند. این مدارک که با نام LPIC شناخته می شوند، مستقل از توزیع های خاص بوده و مورد حمایت و تایید شرکت های بزرگی همچون آی بی آم، اچ پی، پروسافت، اینتل و بسیاری دیگر هستند.

دانشجو باید بتواند در محیط متنی لینوکس کار کند و بر طبق مفاهیم و اصول پایه، سیستم را مدیریت کند. برای نمونه باید از ساختار کلی فایلهای و دایرکتوری ها، سطوح دسترسی مقدماتی و فرامیت پایه اطلاع کافی داشته باشد. بتواند فایلها و دایرکتوری ها را کپی، حذف، ویرایش کرده و سطوح دسترسی آنها را تنظیم کند. برنامه ها را نصب و حذف کرده و بتواند فایلهای منبع (سورس) را کامپایل کند. کتابخانه های سیستم را مدیریت و افزایش و کاهش دهد. کابران و گروه های کاری را به سیستم افزوده و مدیریت کند. از سیستم پشتیبانگیری کرده و بتواند آن را بازیابی کند. از سطوح کاری مختلف سیستم اطلاع داشته و بتواند سیستم را به نحو صحیح خاموش یا راه اندازی مجدد کند. سیستم کاری گرافیکی مبنی بر X و فونتهای را مدیریت و پیکربندی کند. بتواند تنظیمات کارت شبکه و اتصال به اینترنت را انجام دهد و نیز بتواند بانک اطلاعاتی SQL در لینوکس را پیکربندی و استفاده کند.

فیلم آموزشی دوره لینوکس Lpic 1 به زبان فارسی

در این دوره آموزشی، به آزمون ۱۰۱ و آزمون ۱۰۲ مدرک LPIC می پردازیم که حدود پانزده ساعت دوره آموزشی را شامل می شود. در این امتحان که امتحان دوم ال پی آی سی سطح یک خوانده می شود، مراجعان با مباحث استاندارد این سطح یعنی پوسته ها، اسکریپت ها و مدیریت داده ها، محیط کاربری و دسکتاپ، وظایف مدیر سیستم، سرویس های پایه سیستم، مبانی شبکه و امنیت در گنو لینوکس، آشنایی با معماری سیستم، مفاهیم سیستم عامل و نصب نرم افزارها، دستورات مطرح درخط فرمان گینولینوکس، کار با فایل ها، ساختار سلسله مراتبی سیستم فایل و دستگاه و غیره آشنا می شوند.

سر فصل های آموزش تصویری :

LPIC ۱۰۱
۰۱ - ۱۰۱ - شناسایی و تنظیم سخت افزارها
۰۲ - ۱۰۱ - بوت کردن سیستم
۰۳ - ۱۰۱ - تغییر ران لول ها و شات داون و ریبوت سیستم
۰۴ - ۱۰۱ - طراحی لی آوت هارد دیسک
۰۵ - ۱۰۱ - نصب مدیر بوت
۰۶ - ۱۰۱ - مدیریت کتابخانه های اشتراکی
۰۷ - ۱۰۱ - استفاده از مدیر بسته دبیان
۰۸ - ۱۰۱ - استفاده از مدیر بسته YUM و RPM
۰۹ - ۱۰۱ - کار در خط فرمان
۱۰ - ۱۰۱ - پردازش متون با فیلترها
۱۱ - ۱۰۱ - مدیریت مقدماتی فایل
۱۲ - ۱۰۱ - استفاده از استریم ها، پایپ ها و ریدایرکت ها
۱۳ - ۱۰۱ - ساخت، دیده بانی و کشتن پروسه ها
۱۴ - ۱۰۱ - تغییر اولویت اجرای پروسه ها
۱۵ - ۱۰۱ - جستجوی فایل های متنی با استفاده از رگولار اکسپرشن ها
۱۶ - ۱۰۱ - ویرایش مقدماتی فایل با vi
۱۷ - ۱۰۱ - ساخت پارتیشن ها و فایل سیستم ها
۱۸ - ۱۰۱ - حفظ سلامت فایل سیستم ها
۱۹ - ۱۰۱ - کنترل ماونت کردن و آن ماونت کردن فایل سیستم ها
۲۰ - ۱۰۱ - مدیریت سهمیه دیسک
۲۱ - ۱۰۱ - مدیریت مالکیت و دسترسی فایل ها
۲۲ - ۱۰۱ - ایجاد و تغییر لینک های سخت و سمبلیک
۲۳ - ۱۰۱ - پیدا کردن فایل های سیستمی و محل قرارگیری صحیح فایل ها

LPIC ۱۰۲
۰۱- شخصی سازی و استفاده از محیط پوسته
۰۲- شخصی سازی یا نوشتن اسکریپت های ساده
۰۳- مدیریت اطلاعات با اسکوئل
۰۴- نصب و تنظیم ایکس۱۱
۰۵- تنظیم مدیر لاگین
۰۶- دسترسی پذیری
۰۷- مدیریت کاربران و گروه ها و فایل های مرتبط
۰۸- برنامه ریزی کارها به منظور خودکار سازی کارهای مدیریتی
۰۹- محلی سازی و بین المللی سازی
۱۰- نگهداری زمان سیستم
۱۱- لاگ سیستم
۱۲- مقدمات سیستم های انتقال ایمیل
۱۳- مدیریت پرینترها و چاپ کردن
۱۴- مبانی پروتکل های اینترنت
۱۵- مقدمات پیکربندی شبکه
۱۶- مفدمات عیب یابی شبکه
۱۷- پیکربندی DNS سمت کاربر
۱۸- اجرای مدیریت امنیت
۱۹- برپاسازی امنیت میزبان
۲۰- امن کردن داده ها با رمزنگاری

مناسب ترین زمان خرید بلیط هواپیما کدام است ؟

انتخاب رشته تخصصی در موسسه موفقیت

لابراتوار چاپ عکس نورقائم

۱۰۱ ,های ,لینوکس ,سیستم ,مدیریت ,دوره ,ها و ,آموزشی دوره ,دوره لینوکس ,استفاده از ,کرده و ,آموزش تصویری لینوکس

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ مرزبانی و انتخابات کنگره 60 ollahehtv زاویه دید یادوخاطره شهدا تولید کننده نخ اکریلیک ام دی اف ملامینه هایگلاس فروش عمده Moein Aghazadeh نچاق کلوپ بازی بروز Berooz Game Club خبر داغ روز